...kus Talianska do Vášho pohára!

Steffen Weißburgunder Cuvee 23Steffen Weißburgunder Cuvee 23
Ročník: 2017 Objem balenia: 0,75l Obsah alkoholu: 12.00% Obsah kyselin: 5,4g/l Zbytkový cukor: 8,2g/l Typ a farba: Suché biele víno Druh hrozna: Pinot Blanc - rulandské biele Výrobca a región: Weinhaus Gebrüder Steffen - Mosel - Nemecko Dostupnosť: posledné 2 ks na sklade
Cena: 8,32 € s DPH
ks
Popis produktu:

Tento Pinot Blanc Cuvee 23 alebo inak rulandské biele má jemnú chuť aj jemnú ovocnú povahu. Z pohľadu vinohradníka je Pinot Blanc jednou z najťažších odrôd na pestovanie. Plody s tenkou vrstvou na šupke hrozna si vyžadujú dôkladnú a starostlivú prácu. V priebehu storočí sa Weinhaus Steffen stal veľmi skúseným v oblasti vinárstva a obzvlášť v pestovaní tejto odrody. 

História vinárstva Weinhaus Steffen sa datuje do roku 1794. Vinárstvo sa nachádza v meste Trittenheim, región Moseli v Porýní-Falcku. Vínna oblasť Mosel je najstaršou nemeckou vinárskou oblasťou. Malebné údolie Moselle sa vyznačuje strmými vinicami s a  bridlicovým podkladom. Pinot Blanc miluje hlboké, bohaté a teplé pôdy s dostatočnou vlhkosťou. 

Steffen Pinot Blanc Cuvee 23 veľmi dobre zapadá k bravčovému mäsu  alebo ku mladému syru.Dôležité informácie o skladovaní vína
Aby ste predišli znehodnoteniu vína a prípadným reklamáciám, dodržujte prosím zásady správneho skladovania naflaškovaného vína. Flaškové vína skladujeme v suchých, tmavých miestnostiach v stojanoch určených na ich skladovanie. Tie umožňujú víno uložiť vodorovne, čo zaručuje, že korok, ktorým sú uzavreté, je stále vlhký a nevysychá. Ak by sa tak stalo, mohol by sa do fľaše vzniknutými pórmi v korkovom uzávere dostať vzduch, ktorý najmä pri zmenách teplôt pôsobí nepriaznivo na akosť vína. To sa samozrejme netýka fľašiek uzavretých umelými polyetylénovými zátkami, ktoré môžu zostať stáť. Teplota v miestnosti by nemala kolísať a mala by byť stála. Víno skladujeme pri teplotách 10 - 15°C.
Späť
Pokiaľ si chcete uložiť produkt medzi obľúbené, musíte byť prihlásený

Zákazníci, ktorí si u nás zakúpili tento produkt, si taktiež objednali: